V pondelok 10. 2. začína Národný týždeň manželstva 2020

V pondelok začína na Slovensku jubilejný 10.ročník Národného týždňa manželstva (NTM).

Je to iniciatíva otvorená pre všetkých, ktorým na manželstve záleží. NTM otvorene hovorí, že manželstvo nemusí byť nudné a monotónne. Všetkým párom chce pripomenúť, že pre úspech a dobré spolužitie v manželstve je užitočné osvojiť si určité zručnosti, ktoré vzťah obohatia. Pre dosiahnutie takéhoto stavu je však potrebné určité úsilie, permanentná starostlivosť –najlepšie zo strany oboch partnerov.

Každé manželstvo je jedinečné a každá dvojica si píše svoj vlastný neopakovateľný príbeh, ktorý začal spojením dvoch sŕdc. Aktuálny ročník NTM vytvára príležitosť zastaviť sa, aby sme si pripomenuli našu spoločnú históriu: Ako náš príbeh začal, čo sme spolu dosiahli, ako sme prekonali náročné obdobia, čo nás na našom vzťahu baví, aké hodnoty nesieme… Tiež nás motivuje k vďačnosti za náš vzťah a za človeka, s ktorým príbeh tvoríme. No a nakoniec nám pripomína, že budúce kapitoly nášho príbehu píšeme už dnes.

Dôležitým posolstvom Národného týždňa manželstva je myšlienka, že o manželstvo sa treba starať a súčasne vyzýva manželské dvojice využiť príležitosť posilniť, prehĺbiť, prípadne dať do poriadku svoj vzťah.