Hľadanie stratenej ovečky

 

Viete si predstaviť ovce v našej zborovej záhrade? Všade… Našťastie nevydávali zvuky ani nesmrdeli, boli vyrezané z polystyrénu, ale z diaľky boli na nerozoznanie. A práve ovečky boli hlavnou témou zborového popoludnia ku dnňu detí. Organizácie sa ujali členovia vnútromisijného výboru- Janka Ševelová, Kika Bujňáková a Janko Grexa.

Hneď na začiatku vám chcem v mene svojom, svojich detí, ale aj všetkých prítomných poďakovať. S Božou pomocou sa vám to podarilo fantasticky 🙂 Ako to zhodnotila Janka Ševelová: Popoludnie bolo požehnaním pre nás všetkých. Chybičky sa prepáčia, zabudnú, z niektorých sa poučíme. Dôležité je, že v našom.zbore máme deti, ktoré môžeme viesť k Bohu aj takýmito spoločnými stretnutiami. Neviem o akých chybičkách Janka hovorila, mne sa páčilo úplne všetko. Od občerstvenia, cez úvodný príbeh a modlitbu brata farára, ďalej vtipné súťaže ako jedenie ovocia ako ovečky z tanierika na zemi, či vyrábanie ovečiek z vaty alebo zaháňanie balónových ovečiek do košiara. V každom prípade, som si istá, že mnohé deti sa po tomto zážitku rozhodli stať pastiermi. Zborový deň detí bol spojený aj s koncertom pána farára Romana Dovalu s dcérami. Chytľavá hudba a silné slová piesní určite oslovili nie len deti, ale aj dospelých. Potom prišli na rad bublinky. Ale čo bublinky, obrovské bubliniská. A na ich tvorbe sa podieľali odborníčky- dcéry pána farára Dovalu, ale aj účastníci. Myslela som, že je to nuda, ale vyrobiť bublinu väčšiu ako vlastné dieťa som si celkom vychutnala.
Poďakovanie padlo hneď na začiatku, ale veľmi rada ho zopakujem. Ďakujeme- organizátorom za krásne popoludnie popoludnie v rozvíjajúcom sa spoločenstve nášho cirkevného zboru a hlavne nášmu Pánu Bohu. Za to, že hľadanie nás, ako svojich stratených ovečiek nikdy nevzdá…

Zblúdil som ako ovca stratená; hľadaj si svojho služobníka, lebo som nezabudol na Tvoje príkazy. Ž 119,176